alt

Niedomagania ruchowe po przebytych chorobach, niepełnosprawność czy narastające dolegliwości są powodem, dla których turnusy rehabilitacyjne dla seniorów cieszą się dużą popularnością. Dofinansowane z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych lub samodzielnie finansowane pozwalają na odzyskanie pełni życia i przywrócenia sprawności na wielu płaszczyznach. Sprawdźmy zatem najpopularniejsze turnusy rehabilitacyjne dla seniorów.


Dopasowane do potrzeb

Bez najmniejszej wątpliwości turnusy rehabilitacyjne dla seniorów są jedną z najlepszych form powrotu do zdrowia. Dzięki dopasowaniu do choroby i niepełnosprawności, wyśmienitej kadrze i szerokiej ofercie leczniczej, pensjonariusze mają możliwość skorzystania z zabiegów, na które w leczeniu stacjonarnym nie mieliby szans.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów organizowane są praktycznie w każdym miejscu w Polsce. Stąd też ich atutem jest także możliwość wybrania najlepszego dla seniora miejsca i zapewnienie mu komfortu i wygody.

Jakie są najpopularniejsze kurorty rehabilitacyjne dla seniorów?

Nad morzem na seniorów oprócz najpopularniejszego kurortu w Ciechocinku czeka jeszcze Ustronie Morskie czy doskonale wyposażony ośrodek w Kamieniu Pomorskim. Bogatą ofertę popularnych ośrodków zajmujących się wieloma schorzeniami jest Dźwirzyno i Międzywodzie, a na uwagę zasługują także placówki w Mielnie, Ustce i Świnoujściu.


Jednym z najlepszych kurortów w Polsce może pochwalić się Polanica-Zdrój w województwie dolnośląskim. Nieoceniony w swoim bogactwie jest także Ustroń (powiat cieszyński), który w kompleksie doskonale wyposażonych ośrodków zajmuje się rehabilitacją wielu trudnych schorzeń.
Wymieniając najlepsze uzdrowiska zajmujące się rehabilitacją dla seniorów nie można nie wspomnieć o słynnym Nałęczowie, czy śląskich Reptach. Do tego zaszczytnego grona dołącza także uzdrowisko w podkarpackich Myczkowcach czy w małopolskie w Szczawnicy.

Jak znaleźć turnusy rehabilitacyjne dla seniora?

Wyszukując właściwy turnus rehabilitacyjny pamiętajmy, że kluczem wyboru będą wymagające leczenia schorzenia. To one ukierunkują nasze dalsze poszukiwania. Kolejno należy zastanowić się, czy celem podróży ma być uzdrowisko położone kilka kilometrów od domu, czy też z powodzeniem może być to na drugim końcu kraju.