alt

Ferie zimowe zazwyczaj kojarzą się z odpoczynkiem w górach, ale powiedzmy sobie szczerze, że to oferta, z której najczęściej korzystają miłośnicy stoków. Jeśli jednak dalecy jesteśmy od białego szaleństwa góry nie muszą być jedynym miejscem, które nas zachwyci. Z powodzeniem możemy wybrać nadmorskie klimaty.

Ferie zimowe nad morzem - magia i zdrowie

Bezgraniczna toń morska zazwyczaj kojarzy się nam z letnimi upałami. Tymczasem zimą morze wygląda wprost oszałamiająco, a spacery na plaży stają się autentyczną przygodą nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla dzieci, które będą wprost urzeczone widokiem jak z bajki.

Pobyt nad morzem w zimę ma także aspekt zdrowotny, o którym nie powinni zapominać rodzice ciągle chorujących maluchów. Tradycyjne zmienne nadmorskie wiatry występujące o tej porze roku są wolne od zanieczyszczeń i alergenów. Pobyt nad morzem to nieustanna, prozdrowotna inhalacja.

Co robić zimą nad morzem?

Dla osób, które morze znają wyłącznie z letniego sezonu, ferie zimowe w tym miejscu będą prawdziwym odkryciem. Mnóstwo atrakcji zapewnią miejsca, do których latem nie zwykliśmy zaglądać. Można więc zajrzeć na starówki miast, w których na turystów czekają rozliczne atrakcje tj. groty solne, muzea, czy pirackie sale zabaw. Niezapomnianych wrażeń wszystkim dostarczy fokarium.

Starszym dzieciom i młodzieży przypadną go gustu aquaparki oraz stadniny koni. Jeśli zima nie jest sroga z wielu portów można popłynąć wycieczkowcem na krótki, acz niezapomniany rejs. Śmiało można skorzystać z fakt, że o tej porze roku w nadmorskich kurortach nie ma wielu gości i zwiedzić te miejsca, które latem są praktycznie niedostępne lub niewidoczne.

Sporym zaskoczeniem dla osób, które kochają narty, ale w tym roku chcą spędzić ferie zimowe nad morzem będzie fakt, że i w tej scenerii można korzystać ze swego zimowego hobby na Łysej Górze w Sopocie.


Ferie zimowe nad morzem a ceny

Ferie zimowe nad morzem to doskonały sposób na niezapomniane chwile zarówno dla całej rodziny, jak i dla tematycznych obozów. Można zorganizować je samodzielnie lub skorzystać z propozycji biur podróży. Warto dodać, że zimą ceny w kurortach są nawet o połowę niższe, za to wrażenia są absolutnie wyjątkowe.