alt


Urządzenia mobilne marki Apple cieszą się w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem i mowa tutaj nie tylko o nowym, ale również o używanym sprzęcie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, czy warto kupić nowy ipad, czy rozsądniej jest poszukać porządnego sprzętu z drugiej ręki.

 

Nowy, czy używany iPad?

 

Zakup nowego iPada to dla wielu osób bardzo duży wydatek, dlatego też warto poważnie zastanowić się, czy nie lepiej poszukać używanego sprzętu. W dzisiejszych czasach zakup używanego telefonu, jest bardzo dobrym posunięciem ze strony nabywcy, jednak jak łatwo się domyśleć rozwiązanie to, nie pozbawione jest ryzyka. Każdy zakup musi być dokładnie przemyślany i sami musimy zdecydować, czy lepiej kupić nowy ipad, czy też poszukać używanego sprzętu z pewnego źródła.


Blokada iCloud

 

Kupując używany sprzęt można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, ale należy upewnić się, czy nowy telefon, którego zakupem jesteśmy zainteresowany nie jest kradziony. Każdy nowy Ipad (od iOS 7) ma specjalną blokadę aktywacyjną, dzięki której skradziony lub zagubiony sprzęt, możemy zdalnie zablokować. Jeżeli kupimy skradziony telefon, to może zdarzyć się taka sytuacja, że bez znajomości Apple ID oraz stosownego hasła, nasz telefon nadawać będzie się wyłącznie do wyrzucenia.


Stan telefonu

 

Przed zakupem używanego iPada, warto bardzo dokładnie sprawdzić jego stan techniczny. W przypadku używanego sprzętu, drobne rysy nie powinny być żadnym większym problemem, ale stłuczony panel dotykowy, może wiązać się niestety z dość kosztowną naprawą. Przy zakupie warto sprawdzać przede wszystkim rogi telefonu oraz panel dotykowy. Drobne rysy mogą na pierwszy rzut oka wydawać się bardzo trudne do zauważenia, dlatego też warto obejrzeć dokładnie telefon za dnia przy dobrym świetle.


Podsumowanie

 

Najbezpieczniejszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup nowego iPada, ale wiążę się to z bardzo dużymi wydatkami, zwłaszcza jak mówimy o najnowszych modelach telefonów. Wspaniałą alternatywą dla miłośników sprzętu Apple, jest oczywiście sprzedaż z drugiej ręki, ale tutaj zawsze należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Przede wszystkim należy unikać podejrzanie tanich ofert, których niestety jest bardzo wiele zwłaszcza w internecie. Pamiętać należy również i o tym, że „chytry dwa razy traci”, dlatego też czasami warto dopłacić do nowego sprzętu i być w 100% pewnym udanego zakupu.