świadczenie 500 plus

Rządowy program dla emerytów to coś, o czym ostatnio jest bardzo głośno. Osoby zaliczające się do grona osób, które mogą liczyć na tego typu pomoc finansową, z niecierpliwością oczekują tego, od kiedy zaczną się wypłaty. O co tak naprawdę chodzi w tym świadczeniu i jakie warunki trzeba spełnić, aby je otrzymać? 


Nowe świadczenie 500 plus dla emerytów i rencistów – od kiedy będzie obowiązywać? 

W Internecie pojawiają się najróżniejsze informacje na temat wsparcia finansowego 500 plus dla emerytów i rencistów. Są one mniej lub bardziej zgodne z prawdą, dlatego też Internauci mogą czuć się zdezorientowani. Jako, że poprzedni projekt 500 plus na dziecko wszedł już w życie i korzysta z niego wiele rodzin w Polsce, przyszła pora na upomnienie się o pomoc finansową dla starszej grupy społecznej, czyli dla seniorów. Planuje się wprowadzenie świadczenia w drugiej połowie 2018 roku. 

Poznajmy zasady przyznawania najnowszego projektu

Jak na razie brak jest danych dotyczących tego, od kiedy zaczną się wypłaty i kto je dostanie. Nie przedstawiono bowiem warunków przyznawania świadczeń 500 plus dla emerytów i rencistów. Projekt stoi więc pod dużym znakiem zapytania. Nie wiadomo nawet tego, czy zostanie wzięte pod uwagę kryterium dochodowe. Spekuluje się, że na zastrzyk dodatkowej gotówki będą mogły liczyć osoby otrzymujące emeryturę w wysokości nieprzekraczającej dwóch tysięcy złotych. Z przecieków wynika też, że na wsparcie finansowe nie będzie można liczyć każdego miesiąca, gdyż planowane jest wypłacanie pięciuset złotych raz w roku. Nic jednak nie zostało jeszcze potwierdzone, dlatego też należy czekać na oficjalne opublikowanie szczegółów.

Podsumowanie

Obecnie nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy program dla emerytów wejdzie w życie, jednakże znajduje się on już na etapie realizacji, co z pewnością jest korzystną wiadomością dla emerytów i rencistów. Chociaż seniorzy nie mają co liczyć na comiesięczny zastrzyk w postaci pięciuset złotych, to coroczny przypływ gotówki z pewnością okaże się być bardzo pomocny.